| Úvod | Klub milovníků kamenů | O kamenech | Jak nakupovat? | Obch. podmínky | Zásady zpracování osobních údajů |
| Nákupní košík | Kontakt | Diskuzní fórum | Masáže a terapie |

Tento produkt je v: Kameny na elixíry » Kameny na elixíry

Zpět na nabídku

TYGŘÍ OKO na elixír - 200 g
Počet ks:    
      
Cena: 250,00 Kč

Ilustrační fotografie:

OBSAH SÁČKU:
150 g tygřího oka
50 g křišťálu

Obsah křišťálu zesiluje účinky tygřího elixíru.

PŘÍPRAVA VODY Z TYGŘÍHO OKA
K tvorbě tygří vody je dobré využívat nádobu z čirého skla. K tomutu účelu dobře poslouží např. džbán, jehož tvar dovolí pohodlně prostrčit ruku dovnitř a tím manipulovat s kamínky. Pro ochranu vody před vnějšími nečistotami, je vždy lepší, má-li karafa uzaviratelné víko s otvorem sloužící k nalévání vody a současně i jako průduch pro okysličování vody. Na dno této nádoby nasypte přiměřené množství dobře očištěných kamínků (cca 200 g na 1,2 l) a zalijte je vodou. Na kamenech se po nějaké době mohou vytvořit bublinky, které jsou známkou toho, že voda je dobře očištěná, nabitá a připravená k použití. Bublinky na které se těšíte si ale nespleťte s bublinkami, které se někdy vytvoří krátce po načepování vody do džbánu. Délka přípravy elixíru záleží na kvalitě vody, množství a druhu kamenů. U většiny kamenných druhů však pro přípravu elixíru stačí 12 hodin. S tohoto důvodu se dobře osvědčuje zalití zásypu kamínků večer. Během noci se vám voda hezky upraví a ráno ji máte připravenou ke konzumaci. Kameny upravená ("nabitá") a přitom stále chutná voda, vydrží i několik dní při pokojové teplotě.
Sluneční voda - máme vyzkoušeno, že celý proces úpravy vody lze posílit a zároveň i urychlit tím, že džbán s vodou a kameny umístíme na 1 - 3 hodiny na přímé slunce. Jak sami zjistíte, bublinky, jež jsou předpokladem dobrého očištění vody, se začnou kolem kamínků vytvářet již po krátké době. Takto na slunci ošetřená voda je zárukou opravdové kvality a výborné chuti. Navíc příjemně ohřátá voda je pro lidský organismus v jakékoli roční době zdravější.

Doporučení - pokud kamenný elixír vytváříme z nekvalitní pitné vody, je energie nabitých kamínků z většiny spotřebována na její očistu (kamínky na sebe vážou toxiny a těžké kovy). Kameny díky tomu už většinou nemají dostatečnou kapacitu vodu energeticky prosvětlit. S tohoto důvodu se nám osvědčilo džbány doplňovat vodou z filtrů nebo nádobu s připravovaým elixírem umístit na Orgonitový zářič

Jinou než pitnou vodu pro tvorbu kamenného elixíru nepoužíváme!

PÉČE O KAMENNÝ ZÁSYP

Základní očista - kamínky aspoň 1 x týdně nebo po vypití 2 džbánků vody propereme ve vlažné vodě přímo dlaní v nádobě. Zásyp po proprání několikrát opláchneme pod tekoucí vodou a vystavíme k odpočinku ven na vzduch. Nabíjíme cca 2 hodiny na mírném večerním, nebo ranním slunci. Ošetřené kameny potom nasypte zpět do džbánku a zalíjte studenou vodou.
Postup základní očisty kamenů je rovněž vhodný po zakoupení této směsi - před jejím prvním použitím.

Hlubší očista - kameny by měly aspoň 1 x za měsíc projít důkladnější očistou:
- směs kamínků nejprve vysypte do jiné nádoby
- mezitím si např. v rychlovarné konvici připravte 2 dl výluhu octu a vody v poměru 1 x 1
- octovou vodou o teplotě cca 50°C zalíjte kamínky, zásyp v této vodě krátce do 1 minuty properte
- octovou vodu vylíjte a kameny několikrát propláchněte pod tekoucí čistou vodou a dejte je ven nabíjet (stejně jako u základní očisty)

Teplou octovou vodu můžete využít i k očištění skleněného džbánku.

DÁVKOVÁNÍ
Vodu z tygřího oka pijeme nejlépe po doušcích na lačný žaludek nebo v průběhu dne vždy raději před jídlem. Začněte na 0,2 dl. Tedy 3 x 0,2 dl vody denně. Později můžete pití vody navýšit.

LÉČIVÉ PŮSOBENÍ
Je dobré si uvědomit, že kameny ovlivňují kvalitu vody jak fyzicky, tak psychicky. V rovině těla ji obohacují zejména svým chemickým složením - např. o potřebné minerály. V psychické / jemnohmotné rovině je voda sycena jemnými energiemi - tzv. světelnou vibrační matricí kamenů. Pokud se o kameny dobře staráme, výsledný elixír příznivě ovlivňuje kvalitu našich jemnohmotných těl (aury). Silná, ucelená aura bez trhlin je nejen základem naší psychické pohody, ale díky její přirozené ochraně, jsme daleko více odolní vůči různým onemocněním. Kvalita vody má tedy ve výsledku přímý vliv na náš imunitní systém.

Voda z tygřího oka oživuje jak tělo, tak i ducha. Přináší vitalitu, oživení, vůli, teplo a optimismus. Jako odraz slunce zalévá celý náš organismus a psýchu vřelostí, láskou, radostí a chutí do života. Její světlo může pomoci při nervozitě, splínech a stavech bez nálady. Posilje plíce, srdce a břišní orgány. Dokáže mírnit bolesti hlavy a díky svým prohřívajícím schopnostem je dobrým pomocníkem při nachlazení.
Zevním způsobem můžeme tygří vodou omývat oslabené plíce, zmírňovat astmatické příznaky. Podobně můžeme ošetřovat i místa spojená s revmatismem. Velmi příjemné a uvolňující je vodou z tygřího oka oplachovat oči, čelo, spánky a obličej.

Tygří vodu můžeme popíjet po celý rok, nicméně její vitální prohřívající sluneční vlastnosti ji předurčují k užívání zejména v období podzimu a zimních měsíců, kdy podobně jako v přírodě, má naše tělo nedostatek jangové energie.

DOPORUČENÍ
V pití elixírů platí lépe méně než více a to zejména pokud s pitím tygří vody začínáte. Stejně tak jako granát nebo karneol i tygří oko patří mezi silné jangové kameny. V případě výluhu z nadměrně velkého množství tygřích ok nebo pití jeho vody v nesprávné míře, může docházet až k nepříjemným projevům většinou oslabených orgánů. Tyto projevy se mohou jevit zvýšenou citlivostí orgánů a celkovou nevolností. Z energetického pohledu voda z tygřího oka prohřívá, podporuje tok energie v meridiánech, posiluje energii v oblasti břicha a pozvedá ji směrem k hlavě. Výluh z nadměrného množství tygřího oka nebo nesprávné míry pití jeho vody tak může způsobit tenzi v hlavě a celkové vnitřní napětí.

Podrobnější informace

Více o elixírech

O tygřím oku

Tygří oko v další nabídce...