| Úvod | Klub milovníků kamenů | O kamenech | Jak nakupovat? | Obch. podmínky | Zásady zpracování osobních údajů |
| Nákupní košík | Kontakt | Diskuzní fórum | Masáže a terapie |

Tento produkt je v: Kameny na elixíry » Kameny na elixíry

Zpět na nabídku

ŠUNGIT na elixír
VÁHA CENA    
balení 200 g 100 Kč  
Počet ks: 
balení 500 g 225 Kč  
Počet ks: 

Ilustrační fotografie:

Šungit je nejstarší minerál na planetě, který obsahuje uhlík. Tento karelský šungit je uložen v nejstarších vrstvách zemské kúry, jejichž stáří je více než 2 miliardy let.

LÉČIVÉ VLASTNOSTI ŠUNGITOVÉ VODY
voda tohoto prastarého kamene působí na organismus plánovitě. Má protizánětlivé účinky a tlumí bolest. Má baktericidní vlastnosti, trvanlivý antihistaminový účinek. Šungitová voda díky svým léčivým účinkům pomáhá léčit nejrůznější zánětlivá onemocnění, alergické, virové, kožní, kloubní potíže, nemoci látkové výměny, a to těmito způsoby:

Vnitřní užívání vody
nachlazení (chřipka, bronchitida), ledvinové a žlučníkové kameny, kolitidu, gastritidu, cukrovku, artritidu. Pomáhá nastartovat imunitní a energetický stav při syndromu chronické únavy. Je dokázáno, že fullereny (molekuly šungitu) zabraňují vzniku a rozvoji arteriosklerózy. Zajímavou skuečností je, že šungitová voda odstraňuje kocovinu.

Obklady a koupele
lze léčit vředy, špatně hojící se rány, furunkuly, proleženiny, atopický exem, lupénku. Obkladem i výrazně zmírníme bolest způsobenou popálením.
Voda z karelského šungitu má celkově omlazující účinky. Každodenním mytím se zvyšuje elasticita a tonus pleti, díky čemuž mizí drobné vrásky, loupání pokožky, otoky. Šungitové molekuly urychlují regeneraci tkání. Velmi užitečné je omávání vodou při uhrech. Šungit takto obnovuje mladost a krásu pleti. Oplachování vlasů vodou zpevňuje jejich kořínky, zabraňuje plešatění a vypadávání vlasů a celkově zlepšuje jejich kvalitu.

SCHOPNOSTI ŠUNGITU ČISTIT VODU
Nic se nevyrovná schopnosti šungitu čistit vodu od škodlivých příměsí. Na svém povrchu dokáže absorbovat 95% nečistot, odstraňuje zakalení a dodává vodě pramenitou chuť. Šungit odstraňuje z vody těžké kovy, koloidní železo z vodovodního potrubí, nitráty a nitrity, pesticidy, fenoly, dioxiny, ropné produkty, sloučeniny chlóru, radionuklidy, vajíčka helmintoz, viry a bakterie. Zároveň dodává organismu prospěšné mikro a makroprvky a pohlcuje škodlivé. Šungitovou vodu je možné používat na kloktání, k výplachům úst a nosu při angínách, paradentóze a rýmě.

ZPŮSOBY POUŽITÍ A PŘÍPRAVA VODY

Voda k popíjení
Před prvním použitím je dobré šungit několikrát propláchnout pod tekoucí vodou. 200 g šungitu umístíme nejlépe do skleněného džbánu a zalijeme cca 2 litry vody. Ve vodě necháme aspoň den, nejlépe do doby, kdy zmizí její zakalení. Podle spotřeby se poté voda dolévá. Po uplynutí doporučené doby luhování vodu nejlépe přelijeme do jiné nádoby a používáme během dalších 3 dnů. Šungit by se měl dále pravidelně promývat kvůli odstranění povlaku, který se na něm vytvoří. Džbán nezakrýváme pokličkou. Šungitová voda se nedoporučuje dávat do ledničky a výluh by se měl vypít do 3 dnů (poté voda začíná ztrácet získané vlastnosti).

Voda pro koupel
500 g šungitu luhujte cca v 8 litrech vody po dobu 3 dnů, poté dolít do vany s obyčejnou vodou. Koupel by se měla provádět 2 x týdně.

DALŠÍ MOŽNOSTI VYUŽITÍ ŠUNGITU:
- pro léčení zvířat
- pro kosmetické účely (zábaly, omývání těla..)
- k přípravě jídel
- pro kosmetické účely
- k masáži chodidel a křížové oblasti při onemocnění páteře, kloubů, poruchách krevního oběhu v končetinách (prošlapávání drti, pytlík pod křížovou oblast)
- proti radiaci a geopatogenním zónám (pytlík u počítače nebo pod matraci)
- jako výživná zálivka pro rostlinky (vodou můžeme postřikovat i nemocné rostliny)

UPOZORNĚNÍ
Časem se množství fullerenů vstupujících do vody snižuje, což vede k zeslabení léčebných účinků šungitu. Jeho výměna se proto doporučuje jednou za 2 až 3 měsíce.Podrobnější informace

Více o elixírech

O šungitu